Jedz zdrowo

Apetyt na szczęście 30.12.2008
  • Wiadomość została wysłana.
Poleć znajomemu drukuj

Apetyt na szczęście

Recepta na bycie szczęśliwym nie jest taka prosta.

Ale niewątpliwie każdy z nas dąży do szczęścia. Warto robić wszystko, by swoje szczęście odnaleźć, by tworzyć wokół siebie radosną, pogodną rzeczywistość, zarażać dobrym nastrojem całe otoczenie.

Korzystanie z darów natury jest najprostszą drogą do tego, by czuć się dobrze. Przyroda niesie ze sobą tyle wspaniałych korzyści, obdarowuje nas cennymi wartościami, których często nie dostrzegamy. Wspaniała roślinność, niezwykłe krajobrazy, świeże morskie powietrze w płucach, wiatr we włosach, energia, witalność, radość i chęć do życia… wszystko tkwi w naturze.

W ostatnich latach łatwo można zauważyć zmiany – zarówno w sposobie życia, jak również odżywiania się. Każdy upatruje szczęście w czymś innym. Wzrosła aktywność zawodowa kobiet, zmienił się stosunek do życia, a także do obowiązków, kiedyś uznawanych za typowo kobiece. To z kolei wpływa na sposoby spędzania wolnego czasu. Zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie się, pozytywne myślenie i otwarcie na świat są źródłem wspaniałej energii i dają motywację do działania.

Naukowcy odkryli, że tak naprawdę szczęścia nie dają nam fakty i wydarzenia, które dzieją się wokół nas, a wpływa na to zestaw cech charakteru, dzięki którym częściej czujemy się szczęśliwi i spełnieni. Dobrą wiadomością jest to, że niektóre z tych cech można w sobie wykształcić, albo poprawić ich „siłę”. Dobrze wykorzystując swój charakter, można dłużej i intensywniej cieszyć się szczęściem. Wystarczy skupiać się na tym, co w nas dobre, co w sobie lubimy, otaczać się kochającymi ludźmi, dbać o siebie, zapewniać sobie spokój i harmonię, odcinać się od przykrości, dostarczać jak najwięcej pozytywnych bodźców, którymi mogą być krótkie, ale radosne chwile, małe drobne gesty czy przedsięwzięcia.

Nie bez znaczenia pozostaje również sposób odżywiania się, czy – co niektórych może dziwić – zamieszkiwanie określonej strefy geograficznej. Tam, gdzie jest większy dostęp do zdrowych i bogatych w witaminy owoców, gdzie częściej i intensywniej świeci słońce, ludzie wydają się być szczęśliwsi. I rzeczywiście są. Energii, jakiej dostarcza nam światło słoneczne, nie można zastąpić niczym innym. A do tego żywność dojrzewająca w naturalnych warunkach jest zdrowsza i rewelacyjnie wpływa na cały organizm, na metabolizm, urodę i witalność.

Zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie się, pozytywne myślenie i otwarcie na świat są źródłem wspaniałej energii i dają motywację do działania. Optymiści rzadziej chorują, są odporniejsi. Zatem optymistycznie patrzmy w przyszłość, miejmy plany i marzenia, cieszmy się z małych rzeczy, próbujmy nowych smaków, dbajmy o siebie. Bądźmy szczęśliwi!

Lisner Sp. z o.o. PL
ul. Strzeszyńska 38/42, 60-479 Poznań,
Sekretariat: + 48 61 84 95 501.
Uwagi dotyczące wyrobów tel.: + 48 61 84 95 406

SKLEP FIRMOWY LISNER
ul. Strzeszyńska 38, Poznań
Poniedziałek - Środa: 8:00 – 18:00
Czwartek - Piątek: 7:00 – 19:00
Sobota: 9:00 – 13:00

Polityka prywatności

Telefon